Home > Laboratory > General Laboratory Consumables > Vessels > Test Tubes > Test tubes, Soda-lime glass, heavy wall > Scherf Test Tubes Soda Glass Wo. Rim16 x 100mm A410015750911
Scherf Test Tubes Soda Glass Wo. Rim16 x 100mm A410015750911
Enlarge
PART NO: 4AJ-6258825
Qty In Stock: 39
Wall 0.8-0.9mm Pack Of 250
Test tubes, Soda-lime glass, heavy wall
Rimless, with round bottom (0.7 to 1.0mm wall thickness).
Product Specification:
Diam.: 16*mm
Height: 100mm
Wall thickness: 0.8 ± 0.04mm