Home > Laboratory > General Laboratory Consumables > Vessels > Test Tubes > Test tubes, Soda-lime glass, heavy wall > Scherf Precision Test Tubes Soda Glass Wo. Rim14 x 130mm A413014000911
Scherf Precision Test Tubes Soda Glass Wo. Rim14 x 130mm A413014000911
Enlarge
PART NO: 4AJ-6258824
Out of Stock (Ships in approx. 4 weeks)
Wall 0.8-0.9mm Pack Of 250
Test tubes, Soda-lime glass, heavy wall
Rimless, with round bottom (0.7 to 1.0mm wall thickness).
Product Specification:
Diam.: 14mm
Height: 130mm
Wall thickness: 0.9 ± 0.04mm